آبشار خور(جاده چالوس، استان البرز)

آبشار خور از آبشارهای زیبای استان البرز است که برای اهالی طبیعت دوست تهران و البرز به عنوان یک برنامه یک روزه توصیه می شود. این آبشار با ارتفاع حدود ۵۰ متر در ارتفاع ۲۸۰۰ متری در نزدیکی روستای خور قرار دارد.

دور نمای آبشار

دور نمای آبشار

برای رسیدن به این روستا در جاده کرج-چالوس و سه کیلومترقبل از سد امیرکبیر(کرج) وارد خروجی خوزنکلا شوید، در ابتدای راه به یک دوراهی می رسید که باید وارد راه سمت راست شده وبعد از گذشتن از روستاهای ارنگه و سیجان با طی مسیری کوهستانی و پر پیچ و خم در حدود ۱۷ کیلومتر به خور می رسید. روستای خور به سبب داشتن پیست اسکی در زمستان نیز رونق دارد.

پارکینگ روستای خور

پارکینگ روستای خور

از روستا تا آبشار کمتر از یک ساعت پیاده روی  برای مسیر زیبای دو کیلومتری در انتظار شماست مسیری در کنار جوی بتنی آب که شما را از میان درختان و باغ ها به دورنمای آبشار و بعد به زیر آبشار خواهد رساند.

زیر آبشار هوای خنکی داشت

زیر آبشار هوای خنکی داشت

آبشار

آبشار

آبتنی هم می کردند

آبتنی هم می کردند

طراوت آب

طراوت آب

با وجود هوای گرم اواخر خرداد، هوای خنک اطراف آبشار بسیار لذت بخش بود.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. alex گفت:

    سلام . در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ به درب ورود نگهبانی ابشار خور مراجعه کردم و با ممانعت نگبان روبرو شدم و علت را اینگونه شرح دادن که بعلت ریزش بهمن و رانش زمین دسترسی به آبشار غیر ممکن و ممنوع می باشد و این ابلاغ شفاهی را متمم ابلاغ قضایی به من و چند نفر دیگر اعلام کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.