دره شمخال(باجگیران، استان خراسان رضوی)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۷ پاسخ

 1. بالاخره گزارش شمخال شما رویت شد
  درووود بر شما

 2. زینب نونژاد گفت:

  سلام، عکسهای قشنگی گذاشتین
  هم ترس داره هم آرامش 🙂

 3. الهه گفت:

  قوچان و زیباییاش……

 4. گروه P MC قوچان گفت:

  ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ تعدادی بازنشسته راهی ان دیار خواستیم توان راه رفتن جوانی را باری دیگر امتحان کنیم که موفق هم شدیم . متاسفانه فقط تابلو محیط زیست نشان از ان سازمان دارد دیگر حتی توان نصب نردبانی در ان تنگه را باید گفت ندارد .ان دره شمخال اگر در هر کشوری دیگر بود حداقل امکان پیاده روی برای سنین مختلف را مهیا می کرد . بیایید قدر این طبیعت ایران را بدانیم .

 5. ناشناس گفت:

  سلام من هم از دیدن آنجا لذت بردم…واقعا ممنونم که گزارش تهیه کردید…لطفا دوستانی که در مسیر پیمایش میکنند مراقب طبیعت باشن…برای همه عزیزان آرزوی رفتن به این طبیعت بکر رو دارم…جمال

 6. جواد گفت:

  مسافت اعلام شده درست نیست مسافت ذره تا درون گر ۴۲ کیلومتره

  • درود بر شما، راستش هرگز ماجرای این ۴۲ کیلومتر که تو خیلی از وبلاگها نوشته شده برای ما حل نشد، درون گزترش عکسی از تابلو هست که مسافت ها نوشته شده
   با توجه به پیمایشی که ما داشتیم ۴۲ کیلومتر امکان پذیر نیست
   موفق باشید

 7. محمدرضاشجاعی مقدم گفت:

  باسلام وممنون ازپیمایش شمادراین دره زیبا.من خودم اهل شهرقوچان میباشم وسالی سه یاچهاربار نیزبه این دره میروم واین دره درزمستان واقعا دیدنی میباشدودر موردمسافت آن باید به عرض برسانم که از ابتدای دره تا انتهای آن درشالیزارهای درونگر حدود ۱۲ال۱۳ کیلومتربیشترنمیباشد باتشکر ازشماکه لطف کرده وازدره شهرما بازدید نمودید.ممنون

  • درود بر شما و سپاس از اینکه از وبلاگ بازدید کردید. والا به استناد تابلوی ابتدای مسیر و تخمین و گامشماری خودمان تقریبا ۱۸ کیلومتر محسابه کردیم.

   فاصله از روستا تا حمام اول: حدود ۷ کیلومتر(۳٫۵ ساعت)
   فاصله از حمام اول تا کبوترخانه: حدود ۴ کیلومتر
   فاصله از کبوتر خانه تا دو آبی: کمتر از ۱ کیلومتر(۱۵ دقیقه)
   فاصله از دو آبی دربادام(Dor badam) تا انتهای تنگه در محدوده روستای محمد تقی بیگ در کنار جاده : حدود ۶ کیلومتر

   البته در متن هم اشاره شده که با توجه به عدم ثبت با جی پی اس فواصل گزارش شده تخمینیه. با اینحال فایل های جی پی اس دیگران رو هم بررسی کردم و به عدد ۱۸ کیلومتر نزدیکتره.

 8. محسن مجاهدی خلاجلو گفت:

  باسلام.در تا ریخ ۱۳۹۸/۳/۳۱از دره زیبای شمخال با همراهی دوستان حمید محمدخانی سرپرست گروه .مهندس غلا مرضا قربانیان مهندس رضا نادری .جناب اکبر قدیمی . اقای حسن سلامی وامید رمضانزاده پیاده روی کردم تا روستای محمد تقی بیگ ودر پایان زیر درخت گردو نهار خوردیم وبه سمت شیروان حرکت کردم . روز خاطره انگیزی بود .

 9. ناشناس گفت:

  تقریبا همان ۱۸ کیلومتره

 10. ندا گفت:

  باسلام. دره شمخال برای یک خانم باردار مناسب هست راهش؟؟؟

  • سلام، این مسیر اگر بخواین به صورت کامل طی کنید ۱۸ کیلومتره و قسمت های قابل توجهی از مسیر از داخل رود کم عمق رد میشه و به هر حال احتمال لغزندگی و زمین خوردن وجود داره(مثل هر جا دیگه). در چهار نقطه (بین حمام اول و حمام دوم) باید از سنگهای بزرگ پایین بیاین، قبلا نردبان داشته چندسال پیش (۱۳۹۲) که مارفتیم از نردبان خبری نبود و با دست به سنگ شدن پایین اومدیم.

   بنده از سطج تجربیاتتون در زمینه کوهنوردی، طبیعت گردی و دره نوردی اطلاعی ندارم. با فرض اینکه شما در این رشته ها داری مهارت نسبی هستین و آمادگی جسمانی خوبی دارین که میخواین در طول بارداری فعالیت ورزشی رو ادامه بدین: با توجه به تجربه ای که در دوران بارداری خانمم داشتیم اگر میخواین به شمخال سفر کنید پیشنهادم اینه که فقط ۵ کیلومتر ابتدایی مسیر رو طی کنید که رودخانه خیلی کوچکه، سطح ناهمواری های کف دره کمه، و از همون راه برگردین که نیازی به حمل کوله پشتی و لوازم کمپ و … نداشته باشین. در واقع حداکثر تا حمام اول برین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.